‘Sen Ben Lenin’in ilk gösterimi 43. Moskova Film Festivali’nde

Başrollerinde Barış Falay ile Saygın Soysal’ın yer aldığı ve Tufan Taştan’ın ilk uzun metrajlı filmi olan “Sen Ben Lenin”, dünya prömiyerini 43. Moskova Film Festivali’nde gerçekleştirecek.

Gazete İsveç - Başrollerinde Barış Falay ile Saygın Soysal’ın yer aldığı ve Tufan Taştan’ın ilk uzun metrajlı filmi olan “Sen Ben Lenin”, dünya prömiyerini 43. Moskova Film Festivali’nde gerçekleştirecek.

Yapımcılığını İstanbul Digital (ID) Film ve Yapım-eki’nin birlikte üstlendiği “Sen Ben Lenin”, dünya prömiyerini gerçekleştireceği Moskova Film Festivali’nde ‘Russian Trace’ bölümünde 24 Nisan Cumartesi günü gösterilecek. Fiziksel olarak düzenlenecek festivalde filmin sunumu, program direktörü Kirill Razlogov tarafından yapılacak. Yönetmen Taştan da gösterimin ardından izleyicilerin sorularını cevaplayacak.

“LENİN HEYKELİ KASABA MEYDANINA DİKİLSEYDİ NE OLURDU?”

Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından Rusya kıyılarından denize atılan Lenin heykellerinden birinin 2000’li yıllarda Düzce’nin Akçakoca ilçesinde karaya vurmasıyla yaşananlar dünya basınında geniş yer bulmuştu. Bugün Akçakoca Belediyesi’ne ait bir depoda duran Lenin heykeli, yönetmen Tufan Taştan ve senarist-yazar Barış Bıçakçı’nın “Peki Lenin heykeli kasabanın meydanına dikilseydi ne olurdu?” sorusuyla filmde yeni bir ‘hayat’ buluyor.

Yaşanmış bir hikâyenin polisiye ve kara mizah türünde kurgulandığı filmin başrollerini Barış Falay ve Saygın Soysal paylaşıyor. Filmin kadrosunda; Melis Birkan, Serdar Orçin, Nur Sürer, Salih Kalyon, Hasibe Eren, Özgür Çevik, Şerif Erol, Binnur Kaya, Mustafa Kırantepe, Serkan Keskin, Nazlı Bulum, Murat Kılıç, Sarp Aydınoğlu, Barış Yıldız, Sarp Akkaya, Necip Memili, Bige Önal ve Utku Çakar gibi isimler yer alıyor. Filmde yönetmen Özcan Alper, Pelin Esmer, Emin Alper, Çiğdem Vitrinel ve Vuslat Saraçoğlu gibi isimler ise konuk oyuncu olarak izleyici karşısına çıkıyor.

Müzikleri Barış Diri’ye ait olan filmin şarkısı Edip Cansever’in ‘Mendilimde Kan Sesleri’ adlı şiirinden bestelendi ve Seyyal Taner tarafından seslendirildi.

Öne çıkan haberler!