Patates ve soğanlar valilik tarafından törenle karşılandı

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçinin elinde kalan patates ve soğanlar, ihtiyacı olan insanlara dağıtılmak için 81 ile gönderiliyor. İstanbul’a ulaşan patates ve soğanlar valilik tarafından törenle karşılandı.

Gazete İsveç - Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından çiftçinin elinde kalan patates ve soğanlar, ihtiyacı olan insanlara dağıtılmak için 81 ile gönderiliyor. İstanbul’a ulaşan patates ve soğanlar valilik tarafından törenle karşılandı.

Patatesleri karşılayan Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla patates ve soğan üreticimize destek olmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alımı yapılan ürünler ihtiyaç sahibi ailelerimize ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Bu kapsamda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İstanbul’da belirlenen 164 bin aileye yardım yapılması planlandı.”

Valilik koordinasyonunda 39 ilçe kaymakamlığının sosyal yardımlaşma vakıflarınca, ihtiyaç sahibi ailelerin belirlendiğini belirten Gevrek, “Niğde ve Nevşehir’den gelen 10 tırdan 4’ü İstanbul’a ulaştı. İstanbul’a gelen tırlar Tuzla’da karşılanarak, Anadolu Yakası’nda Adalar, Ataşehir, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla ve Ümraniye’ye dağıtılıyor. İhtiyaç sahibi her aileye 10 kilo soğan, 20 kilo patates ulaştırılacak. Devletimizin, çiftçimizin ve ihtiyaç sahibi vatandaşımızın her zaman yanında olduğunun göstergesi olan bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Öne çıkan haberler!