İsveç'te bir kişi yaşamını yitirdi: Astra Zeneca şüphesi

İsveç’in Skåne bölgesinde 60 yaşındaki bir kişinin, Astra Zeneca aşısı nedeniyle yaşamını yitirmiş olabileceği ifade ediliyor.

Gazete İsveç - Sydsvenskan adlı gazetenin haberine göre, Lund Üniversitesi Hastanesi’nde 60 yaşındaki bir kişinin yaşamını yitirmesinin, İsveç’te Astra Zeneca aşısı nedeniyle yaşanan ilk ölüm vakası olabileceği ifade ediliyor.

Şubat ayının sonunda gerçekleşen ölüm vakası, Avrupa standartlarına göre incelenecek. Olayı perşembe günü kabul eden İsveç İlaç Kurumu, henüz Astra Zeneca aşısı ile ölüm vakası arasında bir bağlantı tespit edemedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan yakınları, yaşamını yitiren kişinin Astra Zeneca aşısı yapılmadan önce son derece sağlıklı olduğunu ifade etti. Şubat sonunda ciddi bir beyin kanaması geçiren kişinin, üniversite hastanesine yatırıldığı ve hayatının kurtarılamadığı kaydedildi. Yaşanan ölüm olayının ardında Astra Zeneca aşısının olabileceği yönünde şüpheler oluştu.

İlaç Kurumu’nda bölge sorumlusu olan Ulla Wändel Liminga, olay ile aşı arasında herhangi bir bağın kurulamadığını ifade ederek, alınacak önlemler konusunda araştırmanın devam ettiğini kaydetti.  

Öne çıkan haberler!