İsveç'te bir günde iki kadın erkekler tarafından öldürüldü

İsveç’te dün iki kadın erkekler tarafından öldürüldü. Linköping kentinde Sanije adında bir kadın eski sevgilisi tarafından öldürülürken, Nacka’da da 20 yaşındaki bir kadın yaşamını yitirmiş halde bulundu.

Gazete İsveç - İsveç’te dün iki kadın erkekler tarafından öldürüldü. Linköping kentinde Sanije adında bir kadın sevgilisi tarafından öldürülürken, Nacka’da da 20 yaşındaki bir kadın yaşamını yitirmiş halde bulundu.

Linköping Merkez İstasyonu’nda dün saat 11 sularında yaşanan olayda Sanije adındaki kadın, eski sevgilisi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Polisin olay yerine gelmesiyle hastaneye kaldırılan  ağır yaralı kadın yaşamını yitirdi. 

Sanije adlı kadının öldürüldüğü yere kadınlar tarafından güller bırakıldı. 

İsveç basınında yer alan haberlere göre saldırının ardından olay yerine gelen polis, kadını öldüren erkeği gözaltına aldı. Cinayet suçundan gözaltında tutulan erkeğin bugün görülecek olan mahkemede tutuklanması bekleniyor.

Bir kadın cinayeti de Stockholm’de yaşandı. Stockholm bölgesine bağlı Nacka’daki bir evde 20 yaşındaki bir yaşamını yitirmiş halde bulundu. Aftonbladet’te yer alan habere göre kadını bıçaklayarak öldürdüğünden şüphelenilen erkek olay yerinde gözaltına alınırken haberde erkeğin suçu kabul etmediği belirtiliyor.  

TIKLAYIN:

Kadın raporu: İsveç 16 kategorinin 13'ünde başarısız

İsveçli Feministlerden Türkiye’deki kadınlara: Bir arada durmak zorundayız

Canına Tak Eden Kadınlar: Kocalarını Neden Öldürdüler?

İsveç’te kadın grevi: Her cuma, saat 15.00

Öne çıkan haberler!