İsveç’te avukata polis şiddeti: Yere yatırıp üzerine bastılar - VİDEO

İsveç’te Gabriel Barsoum adlı avukat polis şiddetine maruz kaldı. Barsoum tarafından yayınlanan görüntülerde polislerden birinin Barsoum’u yere yatırdığı ve ayağıyla üzerine bastığı görülüyor.

Gazete İsveç - Cumartesi günü polis kontrolü sonrasında yaşanan şiddet olayı, başkent Stockholm’ün güneyinde bulunan Norsborg’deki bir benzincide gerçekleşti.

Avukat Barsoum tarafından sosyal medyada paylaşılan görüntülerde olayın nasıl başladığı görülmezken, iki polisin Barsoum’u önce arabaya dayadıkları daha sonra ise cop ve şiddet kullanarak yere yatırdıkları, polislerden birinin ise ayağıyla Barsom’un üzerine bastığı görülüyor. Çekim yapan ve şiddet uygulanan kişinin avukat olduğunu söyleyen insanlara doğru gelen aynı polis, insanlara geri gitmelerini ve arabada kalmalarını bağırarak söylüyor.

KİMLİK DAYATMASI

Avukat Barsoum Instagram hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, polise yüksek bir güvenin olduğu bir toplum isteniyorsa, polisin bu şekilde davranmaması gerektiğini yazdı.

Kendisinden kimlik isteyen polislere, neden kimlik istediklerini sorduğunu belirten Barsoum polislerin kendisinden arabadan çıkmasını istediğini ve kimlik göstermemesinin nedeninin bir şey gizlemek olduğunu söylediğini ifade etti. Polislere cevap olarak, kimlik sormasının nedenini öğrenmenin hakkı olduğunu söyleyen Barsoum, daha sonra polis tarafından herhangi bir yasal neden olmamasına rağmen alıkonulduğunu ve üst aramasına tabi tutulduğunu aktardı.

POLİSTEN AÇIKLAMA

Stockholm bölgesinden Anna Westberg adlı polis tarafından yapılan açıklamada ise, kimlik sorulmasının ardından üç kişinin bulunduğu arabada tedirgin bir atmosferin oluştuğu, polisin bir kişiyi yere yatırdığı ama şiddet uygulamadığı ve kişinin alıkonulmadığı belirtildi.

Öne çıkan haberler!