İsveç sahilleri kapatmaya hazırlanıyor

İsveç'te koronavirüs yayılımının azaltılması için yaz aylarına yönelik çeşitli önemlerin alınması gündemde.

Gazete İsveç - Panemi yasasının Ocak 2022’ye uzatılması tartışılan İsveç’te tatil turizmi için önemli olan birçok sahil yerinin kapatılmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Toplam vaka sayısının 900 bine yaklaştığı İsveç’te korona ile ilgili önlemler gündem olmaya devam ediyor. 31 Eylül’e kadar geçerli olan geçici pandemi yasasının Ocak 2022’ye uzatılması tartışılan ülkede buna paralel virüs yayılımının azaltılması için yaz aylarına yönelik çeşitli önemlerin alınması da gündemde.

Svenska Dagbladet’te yer alan habere göre; Öland, Gotland ve ülkedeki popüler diğer tatil merkezlerinin kapatılarak yaz aylarında virüs yayılımının azalması hedefleniyor. Haberde, toplumun önemli bir kısmında normal bir yaz beklentisinin olmasına rağmen, söz konusu sahil yerlerinin bağlı olduğu belediyelerdeki politikacıların sahilleri kapatma konusunda hazırlık yaptığı aktarılıyor. Gotland Bölgesi’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, insanların sahil alanlarına gidişlerini sınırlandıracak yöntemler üzerinde çalışıldığı ifade ediliyor.

İsveç’te yeni göç yasa tasarısı: Kalıcı oturum zorlaşıyor

Öne çıkan haberler!