İsveç bankası Nordea: Erdoğan Merkez Bankası’nı yönettiği sürece TL’ye yatırım yapmayacağız

İsveç bankası Nordea’nın küresel strateji şefi Steno Larsen, Twitter’da paylaştığı mesajda, “Erdoğan Merkez Bankası’nı yönettiği ve yenilenen Türk lirası değerleri Euro için dolardan daha büyük bir sorun olduğu sürece iyimser pozisyon almayacağız” dedi.

Gazete İsveç - İsveç bankası Nordea’nın küresel strateji şefi Steno Larsen, Twitter’da paylaştığı mesajda, “Erdoğan Merkez Bankası’nı yönettiği ve yenilenen Türk lirası değerleri Euro için dolardan daha büyük bir sorun olduğu sürece iyimser pozisyon almayacağız” dedi.

İsveç merkezli uluslararası yatırım bankası Nordea'nın yöneticilerinden Larsen, Türk Lirası’ndaki çalkantının Amerikan dolarından çok Avro için bir sorun olduğunu da belirtti.

corporate.nordea.com'da yapılan açıklamada, Türkiye'de faizlerin artırılmasının Merkez Bankası Başkanı'nın görevden alınmasına neden olduğu belirtilerek “Daha önce de söyledik, memnuniyetle tekrar edeceğiz” denildi ve Erdoğan Merkez Bankası'nı etkin bir şekilde yönettiği sürece, Türk Lirası'na iyimser yaklaşmayacakları belirtildi.

Başka yatırım uzmanları da TL’deki sert değer kaybının Euro'lu olumsuz etkileyeceği öngörüsünde bulunmuştu.

Öne çıkan haberler!