Meclis'te gözaltına alınan Gergerlioğlu: 90'larda da gördük

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından TBMM’de Adalet Nöbeti’ne başlayan Ömer Faruk Gergerlioğlu sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Gazete İsveç - Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından TBMM’de Adalet Nöbeti’ne başlayan Ömer Faruk Gergerlioğlu sabah saatlerinde gözaltına alındı. Abdest almaya giderken gözaltına alınan Gergerlioğlu, “Biz bu görüntüleri 90’larda da gördük” dedi.

Uyuduğu odadan abdest almak için lavaboya gittiği sırada gözaltına alınan Gergerlioğlu’nın elbiselerini ve ayakkabısını giymesine dahi izin verilmedi. Koridorda zorla götürüldüğü sırada düşme tehlikesi geçiren ve ayağındaki terliği çıkan Gergerlioğlu, ““Biz bu görüntüleri 90’larda da gördük. 94’ten bugüne maalesef bu ülkede bir şey değişmedi. Lavaboya giderken gözaltına alınıyorum” ifadelerini kullandı.

YENİ SORUŞTURMA AÇILDI

Yüzlerce polisin geldiği Meclis’ten zorla çıkarılarak gözaltına alınan Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasının nedeninin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan yeni bir soruşturma kapsamında olduğu belirtildi.

Gergerlioğlu hakkında başlatılan yeni soruşturmada, “Gergerlioğlu’nun Meclis’i terk etmemesi, hala milletvekili gibi davranması, sosyal medya üzerinden basın açıklamaları yapması, canlı yayınlar yapması, kamu binasında hakkı olmadan durması” suç unsurları olarak gösterildi.

Kavaklıdere Polis Karakolu'na götürülen Gergerlioğlu, "propaganda" suçu iddiasıyla ifade verecek. HDP Milletvekilleri de Gergerlioğlu’nun götürüldüğü polis karakoluna gitti.

BAHÇELİ HEDEF GÖSTERMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün sosyal medyada yaptığı açıklamada, Gergerlioğlu’nu hedef göstermiş ve konunun ‘acil’ olduğunu belirtmişti. Bahçeli şu ifadeleri kullanmıştı, “Şayet TBMM Başkanı’nın yetkisi bu konuda sınırlıysa, süratle hazırlanacak bir maddelik kanun teklifinin Genel Kurul’da kabulüyle birlikte Gergerlioğlu’nun yer yatağı ile beraber Meclis’in kapısının önüne koyulması mümkündür ve konu acildir.”

İsveç Sol Parti’den 'Türkiye’ye yaptırım' çağrısı

Öne çıkan haberler!