İstismara maruz kalan 2 yaşındaki çocuk yoğun bakımda

Yaşadığı travma nedeniyle Uşak Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çocuğun vücudunda istismar bulguları saptandığı ve maruz kaldığı şiddet nedeniyle beyin kanaması geçirdiği aktarıldı.

Gazete İsveç - Uşak’ta Y. Ercan isimli erkek tarafından cinsel istismara ve fiziksel şiddete maruz kalan 2 yaşındaki çocuğun yoğun bakımda olduğu belirtildi.

Yaşadığı travma nedeniyle Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çocuğun vücudunda istismar bulguları saptandığı ve maruz kaldığı şiddet nedeniyle beyin kanaması geçirdiği aktarıldı.

İSTİSMARI DOKTORLAR FARK ETTİ

Mezopotamya Ajansı’na konuşan çocuğun annesinin dayısı Timur Ç., çocuğun annesinin bir ay önce sosyal medya üzerinden Y. Ercan ile tanıştığını belirterek, “Olay Cuma günü yaşanmış. Çocuğu evde istismar etmiş hem de şiddet uygulamış. Beyin kanaması geçirince annesi doktora getirmiş. Doktorlar genel kontrol yaparken, istismar bulgularını görüyorlar. Biz istismarı hastanede öğrendik. Sürekli şiddet gördüğünü ise vücudundaki yara izlerinden öğrendik” ifadelerini kullandı.

Anne C.T.’nin hastanede olduğunu söyleyen dayı, şüpheli Y. Ercan’ın ise Cumartesi günü gözaltına alınarak, “öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla tutuklandığını aktararak, yeğninin başına gelenler için adalet talebinde bulundu.

Öne çıkan haberler!