Adalet Nöbeti’nde olan Şenyaşar ailesi yine gözaltına alındı

Urfa Adliyesi önünde 22 gündür Adalet Nöbeti tutan Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, bugün gözaltına alındı. Emine Şenyaşar gözaltına alındığı sırada Kürtçe, “Bizi değil, katilleri gözaltına alın” ifadelerini kullandı.

Gazete İsveç - Urfa Adliyesi önünde 22 gündür Adalet Nöbeti tutan Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, bugün gözaltına alındı. Emine Şenyaşar gözaltına alındığı sırada Kürtçe, “Bizi değil, katilleri gözaltına alın” ifadelerini kullandı.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 genel seçimleri öncesi AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırılarında eşini ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle başlattıkları oturma eyleminin 22'nci gününde de gözaltına alındı.

22 GÜNDE ÜÇÜNCÜ GÖZALTI

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, Anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, sabah saatlerinde geldikleri Urfa Adliyesi önünde eylemlerine devam ettikleri sırada, herhangi bir gerekçe gösterilmeden gözaltına alındı. Polisler, yanlarına geldikleri aileyi zor kullanarak oturdukları yerden kaldırıp gözaltına aldı.

Anne Şenyaşar, gözaltına alındığı sırada “Bizi değil, katilleri gözaltına alın” diyerek tepki gösterdi.

Aile 9 Mart'tan bu yana sürdürdüğü eylemde, Emine Şenyaşar 15 Mart'ta “Kamu görevlisin hakaret” gerekçesiyle, 25 Mart tarihinde Emine ve Ferit Şenyaşar birlikte “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet” gerekçesiyle gözaltına alındı. Ferit Şenyaşar ise AKP'li Yıldız'ın kardeşi Süleyman Yıldız'ın şikâyeti üzerine Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde dün ifade vermişti.

“SAVCI GÖRMEZDEN GELİYOR”

 Şenyaşar ailesi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Adalet mücadelemiz adalet sarayında 22’nci günde devam ediyor. Başsavcı her sabah önümüzden geçiyor. Bize bakıyor ama bizi görmüyor. Her ne kadar Başsavcı, Adalet Bakanı bizi görmese de; adalet çığlığımıza Türkiye'nin her ilinden ve Avrupa ülkelerinden destek gelmeye devam ediyor” açıklaması yaptı.

Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürülen Şenyaşar ailesi, bir süre burada bekletildikten sonra ifadeleri alınmadan serbest bırakıldı.

Şenyaşar ailesi, nöbet eylemini sürdürmek üzere Urfa Adliyesi önüne geçti.

Yorumsuz tutanaklar - Polisler sordu, Emine ve Ferit Şenyaşar cevapladı

Birayê parlementerê AKPê giliyê Ferît Şenyaşar kir, Sûç çi ye?

Öne çıkan haberler!